Do Planetária můžete vzít děti na pohádku Polaris, která zvítězila hned na několika světových festivalech filmů pro planetária. Nebo se vydat pod hladinu oceánu prozkoumat barevný svět korálových útesů. Pohádka Anička a Nebešťánek 4 vysvětlí, proč jsou na různých místech na Zemi v jednu dobu různá roční období i proč se střídá noc a den. Pořad Zrození Země nabídne události, které se staly před miliardami roků, detailně modelované pomocí superpočítačů. Planetárium zve také na promítání na největší plochu kupole v České republice. Oblohu uvidíte v nejvyšším digitálním rozlišení.

Na hvězdárnách, Štefánikově a v Ďáblicích, můžete za jasné oblohy pozorovat Slunce, Měsíc, planety a další objekty.

Hvězdárna Ďáblice nabízí i několik zajímavých filmů. Dokumentární filmy o životě a díle Johanna Keplera nebo o historii měření času. A také pohádky – O kouzelné pastelce – Ťulda a hvězdy nebo o Měsíci a krejčím Jehličkovi. Pro větší děti a dospělé je připravena přednáška na téma Co se děje na obloze?

Ve Štefánikově hvězdárně mohou děti Letět ke hvězdám. Fantastický vesmírný výlet začíná na planetě Zemi, odkud bude startovat kosmická raketa, ve které děti navštíví nejen všechny planety Sluneční soustavy, ale i objekty vzdáleného vesmíru. Při zpáteční cestě se dozvědí základní informace o vzniku vesmíru. Pořad o Saturnu, nejkrásnější planetě Sluneční soustavy, zase nabízí výlet kosmickou lodí daleké budoucnosti, doplněný za jasného počasí jeho pozorováním dalekohledy hvězdárny.

Štefánikova hvězdárna připravila také novou akustickou show. Co je to vlastně zvuk? Jak vzniká? Kde se šíří? Lze ho i vidět? Jaké škody napáchá akustické dělo? A za jakých podmínek se vyplatí položit hlavu na koleje, když se blíží vlak? To jsou otázky, na které vám odpoví nová experimentální akustická show, během které se dozvíte i to, jak lze pomocí rozboru vlnění usuzovat na složení a stáří vesmíru.

Kompletní program najdete zde.