Oficiální zahájení letošní akcí veteránů je opět tady! A milovníci krásných aut odstartují novou sezónu hned na dvou místech hlavního města.

Veteránská přehlídka

Na historická vozidla se můžete přijít podívat například do areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, kde se 27. dubna uskuteční jedinečná akce svého druhu – Grand Veteran. Na ní se každý rok sjíždí téměř celá veteránská společnost.

I letos si tu můžete hezky zblízka prohlédnout nejen historické vozy, motocykly, úžasné historické závodní automobily, ale i vojenskou historickou techniku a další historická vozidla jako součást technického a kulturního dědictví.

Kromě samotné výstavy bude na programu například požehnání vozidlům v nové sezóně, jízdní ukázky sportovních a závodních historických vozů, rozhovory se zajímavými osobnostmi, autogramiády a i nějaké to překvapení.

Aktivity pro děti

Také děti si přijdou na své. Na akci je pro ně připravena spousta aktivit - od tvůrčích dílen, kde si mohou pod dozorem pedagogů vyzkoušet základní manuální dovednosti a speciální řemesla, až po jízdu v buggy či motokárách.

Nebude chybět ani dopravní výchova na dopravním hřišti BESIP.

Veterán Párty

Jak se říká: „Pro jednoho starý krám, pro druhého drahokam.“ A tyto drahokamy, neboli historická vozidla a motocykly, které se vyráběly do roku 1970, můžete spatřit v sobotu 27. dubna také v areálu středověké Chvalské tvrze.

Akci pořádá Klub historických vozidel Horní Počernice a pro všechny účastníky bude jako vždy připravena skvělá zábava s živou hudbou, bohaté občerstvení a různé aktivity. Nebudou chybět dobové kostýmy, které jsou vítány i u návštěvníků. Konat se totiž bude jak soutěž o nejzajímavější nebo nejstarší vozidlo, tak i o nejkrásnější kostým.