Několik dní probíhající staročeské trhy jsou připomínkou jednoho z nejvýznamnějších českých svátků. V hlavním městě se otevřou do časné podzimní atmosféry dvě středověká tržiště, která nabídnou širokou nabídku pochutin, řemeslných výrobků a hudebních interaktivních vystoupení v dobových kostýmech.

Václavské náměstí

Dvanáct prodejních stánků s občerstvením a pochutinami se otevře na Václavském náměstí. K ochutnání bude speciální Svatováclavské pivo, které sládci Říčanského pivovaru nechali podle tradiční receptury kvasit v otevřených kádích ve spilce.

Náměstí Republiky

Na náměstí Republiky zpestří nabídku ve dvacítce stánků drobné dárky. Nebudou zde chybět také ochutnávky moravských vín a medoviny či grilované sýry a klobásy. Každý den se také rozvoní domácí koláče a kváskový chléb z malé rodinné pekárny. Zájemci mohou nakoupit drobnosti jako jsou dřevěné vyřezávané válečky na těsto, vyšívané dečky, nebo ručně vyráběné šperky.

Autentická atmosféra

Ve vybrané dny se můžete na oslavách přenést přímo do středověké atmosféry. O nedělích 20. a 27. září (od 15:00 do 17:00hodin) a v pondělí 28. září (od 13:00 do 17:00 hodin) na svátek svatého Václava budou připravena hudební vystoupení.

Kolemjdoucí si tak pod vedením profesionálů vyzkouší různé hudební nástroje, nebo historické tance za doprovodu živé kapely. Nabídku zpestří kurzy bubnování nebo hry na středověký strunný nástroj kvinternu.