Známá trojice každoročně do ulic vyráží v předvečer svátku svatého Mikuláše – 5. prosince. Řada oslav je však v Praze naplánována i na jiné dny.

Mikulášská s DPP

Tradičně oblíbenou a vyhledávanou akcí je Mikulášské odpoledne s Dopravním podnikem hl. m. Prahy. Letos se uskuteční v sobotu 7. prosince a rodiče s dětmi si v historické budově vozovny Střešovice jako vždy užijí spoustu zábavy. Vyrobí si například vánoční ozdoby, připraveny budou různé skládačky, vystřihovánky i omalovánky s vánoční a dopravní tematikou, chybět nebude ani dílnička s cukrovím a zdobením perníčků.

Komu se nebude chtít tvořit, může se zaposlouchat do pěkné muziky. Té tu bude také plno. Zazní vánoční koledy, hity z muzikálů Pomáda, Děti Ráje či Hříšný tanec, uslyšíte i lidovky v moderním provedení, cimbál, nebo žesťový kvintet, či vokální kvartet.

Třešničkou na dortu pak bude jízda třívozovou historickou soupravou metra na trase A. To vše samozřejmě s asistencí Mikuláše, čerta a anděla.

  • 7. 12. 13:00 – 18:00 hodin
  • Vstupné: zdarma

S Mikulášem po temné obloze  

5. prosince potkáte čertovskou družinu také v Planetáriu Praha. Přijďte sem proto v 17:30 se svými dětmi. Planetárium si pro vás připravilo malý dárek – pohádku Polaris ten den promítne jen za 50 korun na osobu.

Pokud jste již na tomto pořadu byli, tak víte, že před promítáním dostáváte výklad o hvězdách na obloze. A 5. prosince vám průvodci temnou noční oblohou plnou zářících hvězd bude právě Mikuláš, který každého prcka navíc odmění nadílkou.

  • 5. 12. 17:30 – 18:30 hodin
  • Vstupné: 50 Kč

Za čerty na Stadion mládeže    

Je libo si s čerty trochu zasportovat? Tak to potom zamiřte 6. prosince do víceúčelové haly na Stadion mládeže, kde se vaše děti rozhodně nudit nebudou. Sportovně – zábavné odpoledne určené ratolestem ve věku 6 – 15 let uteče jako voda, děti si vyzkouší spoustu sportovních a kreativních dovedností a všichni si odnesou od pekelníků nějaký ten balíček. A co víc, šťastlivcům pak může do klína spadnout i zajímavá výhra z tomboly.

  • 6. 12. od 17:00 hodin
  • Vstupné: 50 Kč/dítě