V rámci festivalu se letos můžete vydat na čtyři trasy - dvě v Karlíně, jednu na Starém městě a nově také v Holešovicích. Festival představí 15 světelných instalací ve veřejném prostoru a nově i šest instalací v rozšířené realitě.

To umožňuje projekt Signal AR - mobilní aplikace pracující s rozšířenou neboli augmentovanou realitou, kdy si můžete prostřednictvím chytrých telefonů v ulicích zobrazit digitální umělecká díla. Umožní vám to také projít si světelné instalace i za denního světla. Všechny instalace mají zvukovou doprovodnou složku. Organizátoři proto doporučují si vzít na procházku také sluchátka a zažít Signal AR všemi smysly. Pro zobrazení instalací je potřeba si stáhnout novou aplikaci Signal.

Každá z instalací je úplně jiná a jedinečná. Začít můžete u Negrelliho viaduktu, kde se nachází virtuální dílo Horizon Forbidden West. Další instalaci připravil vizuální umělec Jan Hladil ve spolupráci se skladatelem Michalem Šupákem. Audiovizuální dílo FIGURA VARIUS u Centrály Kooperativy pracuje s abstraktní prostorovou a geometrickou kompozicí generovanou v reálném čase za pomocí unikátního softwarového nástroje pro profesionální tvorbu obrazového obsahu. Promítat se bude také na kostel sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí, v Kasárnách Karlín návštěvníci uvidí projekci vodních živočichů skrytých v hlubinách oceánu a u vodní elektrárny na Štvanici se objeví kinetický objekt Jeff,

Poprvé se v rámci Signal Festivalu návštěvníci podívají také do Holešovic. Mezi výrazná umělecká díla patří monumentální 3D projekce od španělského studia Onionlab, které plánuje světelný zážitek v prostředí Průmyslového paláce na Výstavišti Praha. Instalace, která podle organizátorů strčí do kapsy leckterý videomapping posledních let. Další program je připraven ve Stromovce a v Planetáriu Praha.

Signal Festival pro děti

Pokud na Signal vyrazíte s dětmi, rozhodně nesmíte vynechat některé instalace, které ty nejmladší osloví nejvíce. Nenechte si ujít například květinový svět od Vrtišky a Žáka na karlínské trase. Interaktivní kinetická instalace Rozkvétání světla symbolizuje v podobě jakýchsi techno-lučních květů přírodu kolem nás. V holešovické Stromovce malé návštěvníky jistě zaujme instalace Živý les od Kateřiny Blahutové. Na Starém Městě vás přivítá hejno ptáků s názvem BirdScape od Kláry Míčkové.

Vedle hlavního programu je tradičně připraven i bohatý doprovodný program, jehož součástí je audiovizuální performance Vektroskop. V Divadle Archa se můžete těšit na unikátní spojení živé hudby, piana ovládaného robotickou rukou, programovaných mobilních objektů, fyzické improvizace i laserových paprsků.

Většina programu je zdarma, některé instalace je ale možné shlédnout pouze za poplatek. Umístění jednotlivých stanovišť a veškeré informace o nich naleznete zde.