Nemusíte být vegetariáni, vegani, vitariáni nebo právě raw foodisti a přesto si můžete užít a ochutnat kvalitní, prověřenou a především plně výživnou stravu na Raw Food Festivalu v Holešovicích.

RAW

Co je vlastně RAW? V českém jazyce to doslova znamená živá strava. Vychází z myšlenky, že tepelně upravené pokrmy výrazně ztrácí své výživové hodnoty. Za hraniční považuje teplotu cca 42°, nad kterou dochází ke zničení živin a důležitých enzymů.

Raw foodisti věří, že nutričně vyvážená strava bez chemických přísad přímo souvisí s psychickým rozpoložením. Budete-li tudíž zdravě jíst, budete prý rozhodně šťastnější.

Jídelníček raw foodistů

Největší procento jídelníčku tak tvoří především ovoce, zelenina, saláty a semínka, ořechy nebo sušené plody. Neméně důležité je také vhodné pořadí jídla pro správné trávení. Například ovoce by se nemělo kombinovat se zeleninou.

Oblíbené v této stravě jsou především různé koktejly, ve kterých se smíchá několik potravin. Určitě je znáte pod názvem smoothies.

Rostlinné dobroty

Na festivalu v Cross Clubu si tak pochutnáte na velkém množství těchto koktejlů ze zralého exotického ovoce nebo třeba na lahodné limonádě z cukrové třtiny. Nebudou chybět ani dobroty z raw cukrárny a mnoho dalšího.

Hosté a zero waste

Jedním z hostů festivalu bude průkopnice živé stravy Anna Hýžová nebo David Šubrt. Ten vás pozve na svou cooking show, kde se naučíte, jak si doma připravit vitariánský dort, který se nemusí péct ani chladit a je hotov za pár minut.

Festival se také snaží o propagaci zero - waste konceptu celé své akce, to znamená, že se bude minimalizovat vznik odpadu. Ekotip pro vás tedy zní: „Přineste si, prosím, své vlastní nádobí s sebou“.