Vyšehrad bude hostit dvoudenní svátek čaje, který v Evropě nemá obdoby. Během festivalu tak budete mít možnost ochutnat nepřeberné množství čajů a seznámit se s jeho moderní i tradiční přípravou.

Všude bude čaj

Za úplňku sbíraný třezalkový čaj, Mae Salong červený čaj z Thajska, Taiwanský Oolong, Dhara White, Wayusu, konopný a kakaový čaj nebo třeba čaj Hong cha a další a další známé i neznámé čaje vám budou na Vyšehradě k dispozici. A nejen to. Mistři ve svém oboru vás naučí, jak tento lahodný a většinou zdraví prospěšný mok správně připravovat a servírovat.

Můžete se těšit na desítky odborníků, kteří vám uvaří čaj svým originálním způsobem a s osobitým příběhem.

Venkovní pódium

Uprostřed tržnice na venkovním pódiu vás také bude čekat meditativní hudba i divoký tanec. Připraven bude komponovaný program akustických koncertů a hráčů na originální nástroje. Uvidíte zajímavá taneční vystoupení a nebudou chybět ukázky relaxačního cvičení a bojového umění.

Bohatý program workshopů

„Workshopová část festivalu už tradičně nabídne nejednu zajímavou aktivitu. Od meditací, přes relaxační cvičení, hru na hudební nástroje a mnoho jiných dílen. Program se každoročně mění a těšíme se, co letos bude nového,“ uvedli organizátoři festivalu.

Čeká vás například čajování s Markétou, práce s hlínou nebo workshop asijské tušové malby.  

Dětská louka

Protože je Čajomír Fest rodinným festivalem, bude pro děti připravená dětská louka, kde si mohou hrát, odpočívat, malovat nebo vyrábět. A pokud pijete rádi čaj se svými ratolestmi, můžete si přinést vlastní deku a připravit ho společně.

Zvolíte si Krále Čajmanů

Každoročně si také na akci zvolíte Krále Čajmanů. Ke své degustační pásce dostanete keramický žeton - čajk, který můžete věnovat hostiteli, jehož přípravu čaje chcete odměnit.

O vaše hladové žaludky se postará několik stánků s nabídkou kvalitní etnické, vegetariánské a veganské kuchyně.