Kašpárkohraní se tradičně odehraje na dvou velkých scénách - hudební a divadelní. Kromě uměleckých vystoupení nabídne také bohatý doprovodný program.

Hudební scéna

Kašpárkohraní se bude hemžit velkými hvězdami české hudební scény. Nebude chybět Tomáš Klus, nebo zpěvák a zakládající člen skupiny Ready Kirken - Michal Hrůza.

Dorazí také s humorem a ironií rapující zpěvačky Lenka Jankovská a Bára Vaculíková se svým projektem Mateřská.com, či česká pop-punková kapela Rybičky 48.

Divadlo

Divadelní scéna s moderátorem Adamem Halašem uvede Divadlo Continuo, klaunské trio Squadra Sua, či Irinu Andreevu a Teatr Novogo Fronta.

Uvidíte klasické loutkové divadlo, Kašpárkovy výstupy, hádanky a písničky v podání Sváťova divadla, vystoupí rovněž tanečnice, herečka, klaunka, písničkářka a klavíristka Terezie Palková.

Unikátní bude určitě vystoupení s mýdlovými bublinami. Poznáte, co vše se dá s nimi podniknout a budete tak vtaženi do křehkého světa barev a třpytu v nejrůznějších velikostech a tvarech.

Doprovodné akce

V rámci doprovodného programu jsou připraveny umělecké workshopy, tvůrčí a řemeslné dílny, interaktivní hry a sportovní aktivity.

Mezi umělecké aktivity bude patřit například „Rytmus v nás“. Usednete k bubnu a necháte se jen tak unést rytmem. Bubnování má své kouzlo. A když navíc hraje skupina lidí, vzniká tak určitá harmonie, interakce a komunikace. Zjistíte, že hra na bubny naplňuje radostí a dává velký prostor k rozvoji a učení se novým rytmům.

Ze sportovního odvětví si pro změnu vyzkoušíte na vlastní kůži třeba judo. Trenéři vám ukáží jednotlivé techniky tak, abyste si udělali představu, co všechno tento sport obnáší. A pod jejich vedením se můžete mezi sebou poprat.

K dalším aktivitám v nabídce bude patřit fotbal, tanec, ragby, in-line bruslení, jóga, softbal, vietnamský badminton nebo taky horolezectví.