V rámci open air vystoupí například zpěvačka indického původu Susheela Raman se svou novou hudební vizí, která v sobě zahrnuje i odkazy na magickou Prahu. Dále to budou mistři okcitánských polyfoniíí Lo Còr de la Plana, maďarsko-izraelští Besh O Drom představí osobité pojetí balkánské hudby. Zcela revoluční spojení přinese dvojice Justin Adams & Mauro Dronte – kytarista Aadams se inspiruje africkými kořeny blues, zatímco Durante rozvíjí rituální rytmus z jižní Itálie.

Těšit se můžete i na sdružení tří světových špiček na strunné nástroje trio Les Triaboliques. Zvuky dud, perkusí a súfijského mystického zpěvu zase přiveze mezinárodní trio Revolutionary Birds.

Domácí scénu zastoupí například František Skála – a to jak s dechovkou Provodovjané, tak i s uskupením Třaskavá směs (František Skála, Petr Nikl, Petr Tichý, Miroslav a Ondřej Černí) – neopakovatelná atmosféra jejich vystoupení vám vžene do očí slzy dojetí.

Na Respect Festivalu ale nejde jen o hudbu, součástí budou i výtvarné instalace. A protože tato akce má rodinný ráz, připraven je také dětský program. Po oba festivalové dny bude v areálu festivalu přítomen brazilský výtvarník a loutkař Gilberto Conti, který bude s dětmi vyrábět obří masky z papírových kartónů.

Nebude chybět ani nabídka jídel z celého světa, ani stánky neziskových organizací a workshopy.