Naposledy byl interiér přístupný v roce 2008 při oslavách 90. výročí vzniku Československa, tehdy byl o rezidenci nebývalý zájem. Proto je také prohlídka prodloužena o dvě hodiny.

Miminka a hvězdy

Veřejnost má šanci dostat se do rezidence velmi zřídka. Kromě dne otevřených dveří se mohou do rezidence dostat například rodiče Pražánků narozených 1. ledna, kterým primátor tradičně předává svůj dar. Prostor slouží k přijímání významných návštěv, byli tu prezidenti, politikové, významní podnikatelé či hvězdy světového showbyznysu.

Umělecký skvost

Rezidence je umístněna v budově Městské knihovny, která byla postavena v roce 1928 architektem Františkem Roithem.  Zabírá asi 20 procent celé budovy. Vchod je v loubí na rohu Platnéřské a Žatecké ulice. Nábytek je původní, a to jak v rezidenci samé, tak i v bytě primátora. V bytě obvykle bydlí vzácné návštěvy primátora,  jinak stále byl obýván národně-socialistickým primátorem Karlem Baxou v letech 1919 až 1937.

Kdo se na něm podílí

Rezidenci zdobili přední čeští výtvarníci, jako například František Kysela, Břetislav Benda, Cyril Bouda či malíř Prahy Jaroslav Šetelík. Pozoruhodná je fontána, zlacený strop a další detaily včetně záclon. Prostor byl restaurován v letech 1994–1995.