Na Hořejším nábřeží Smíchovské náplavky se uskuteční největší přehlídka exotických chutí a vůní zaměřená na asijský kontinent. Celý den bude provoněn vůní koriandru, zázvoru, chilli nebo kari, festival tak nabídne tradiční i netradiční pokrmy.

„Kromě oblíbených asijských klasik z Číny, Thajska, Vietnamu a Indie ochutnáte i méně obvyklé speciality z dalších koutů Asie. Potěší vás čerstvé i smažené závitky, grilované krevety, nudle Pad Thai, Bao s vepřovým bůčkem, pikantní polévka Tom Yum, Bún chả, Bún bò Nam Bộ, několik druhů karí,“ lákají na asijský fest pořadatelé.

Nejvíce koření

Asijská kuchyně je od té naší diametrálně odlišná. Je velice různorodá a oproti jiným kontinentům používá snad nejvíce druhů koření, dochucovadel a přísad.

Často překvapí říznou chutí chilli papriček, neobvyklými přísadami jako jsou koriandr, citronová tráva, kefírové listy, galangan (druh zázvoru), tamarind, rybí omáčka, sezamový a arašídový olej, hřebíček, kardamom, badyán, skořice, anýz a další. V řadě asijských zemí se při přípravě jídel také hojně používá cukr, i přesto jsou jídla většinou lehká. Dokáže také překvapit perfektním prolínáním s kuchyněmi západního světa.

Exotika ze všech koutů

Kromě populární polévky Phở, japonského sushi nebo indického kari, budete mít na festivalu možnost ochutnat tradiční thajský phad thai nebo malajskou laksu, vietnamská žabí stehýnka, knedlíčky Dim sum nebo knedlíčky Gyoza, grilované krevety, jarní závitky, uzbecký šašlik, pekingskou kachnu, poctivé indické Vindaloo, smažený hmyz či exotické ovoce.

Ze sladkého si pak ke kávě dopřejte třeba tapiokový puding či pandanové palačinky. V nabídce rovněž nebude chybět japonské pivo nebo pravá vietnamská káva.

Inspirovat se tak můžete nepřeberným množstvím exotických receptů a domů si zakoupit koření a ingredience pro přípravu vlastních pokrmů.