Pětidílný ekologický seriál nazvaný Hurvínkovy cesty do přírody ratolesti seznámí se zajímavými zvířaty – rysem, netopýrem, lososem, modráskem a tetřívkem. Jde o silně ohrožené živočichy v Česku, za kterými se tvůrci této minisérie vydali do jejich přirozeného prostředí. Poprvé tak oblíbení dětští hrdinové, loutky z Divadla Spejbla a Hurvínka, kvůli natáčení opustili svou domovskou scénu a vydali se do přírody.

Zálusk na lososa

Projekt je určen pro děti ve věku pět až osm let. Jistě potěší ale i rodiče. Dohromady tak můžete na stránkách http://hurvinekvprirode.cz/ zažít s loutkami Spejbla, Hurvínka, Máničky, Žeryka a zvířaty ve volné přírodě spoustu dobrodružství.

Vydáte se třeba na ryby, kde si naši hrdinové dělají zálusk na lososa. A při té příležitosti se dozvíte, co je trdliště, proč se lososi nerozmnožují v moři, nebo co jsou rybochody. A na závěr vás čeká překvapení. Co myslíte, jaký úlovek nakonec "Taťulda" z vody vytáhne?

V netopýří jeskyni

V hlubinách tajemné jeskyně se zase děti „potkají“ s netopýry a leccos se dozvědí o jejich životě. Tak například paní Kateřina vysvětlí, jak vlastně tihle savci v noci poznají překážky, proč je nesmíme v zimě rušit a co by se jim mohlo stát, kdyby spali na zemi…

Nejen videa

V podobném duchu jsou natočené i ostatní krátké filmy. A to není zdaleka vše. Kromě videí na stránkách najdete i spoustu dalších informací o daném zvířeti, jeho životě a problematice jeho ochrany, v rubrice „Aktivity“ a „Pracovní listy“ se pak děti zabaví tvořením a různými kvízy, vykreslovačkami či hádankami…

Vyzkoušíte dobrodružné výpravy za našimi zvířaty?