Sousedské slavnosti Zažít město jinak v režii spolku AutoMat a stovek místních organizátorů ukážou, že veřejný prostor nemusí patřit jen autům nebo nutným přesunům. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů. Jsou otevřené všem věkovým a zájmovým kategoriím.

Letošní téma akce „Návod k sestavení” pak poukazuje na základní princip slavností „udělej si sám” a zároveň možnost ovlivňovat své okolí i své město. 

Tradičně Žižkovská Biskupcova ulice, letenská U Akademie, Mostecká přímo u Karlova mostu nebo Cukrovarnická, Jílovská, Barrandov… A k tomu spousta nováčků – proslulá ulice Ve Smečkách, tři lokality na Petřinách, „osmičková” Frýdlantská či vršovická Holandská. Všude tam zavládne 18. září sousedský mumraj pod hlavičkou Zažít město jinak.

„Zažít město jinak je striktně apolitická a nekomerční akce, kterou nejlépe podpoříte tím, že prostě přijdete. Kreativitě se ovšem meze nekladou a pomoci můžete třeba i zapůjčením nádobí, agregátu nebo upečením něčeho dobrého,” popisuje hlavní koordinátor slavností Tomáš Fridrich z AutoMatu.

Záštitu nad slavnostmi Zažít město jinak 2021 převzal primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib a starostky a starostové většiny městských částí.

Přijďte oslavit komunitní život a podpořit zdravé vztahy ve městě. Navštivte některou z lokalit ve vašem okolí. Seznam lokalit a program si můžete projít na stránkách www.zazitmestojinak.cz.