Období dlouhých podzimních, a ještě delších zimních večerů se blíží. A nastává pomalu čas udělat zásoby na zimu pro zvířátka. Lesy hl. m. Prahy se na to připravují každý rok a vyhlašují pro pražské základní a mateřské školy soutěž O nejlepšího sběrače.

Zookoutek Malá Chuchle

„Zatímco loni a předloni se sbíraly noviny, letáky a nepotřebný bavlněný textil jako podestýlka pro pacienty naší Záchranné stanice pro volně žijící živočichy, letos se zaměříme na náš zookoutek v Malé Chuchli a jeho obyvatele,“ přibližují soutěžní akci pořadatelé.

Sbírat se mohou žaludy, bukvice, vlašské a lískové ořechy a šípky, na kterých si pak pochutnají třeba divoká prasata, daňci nebo krkavci. Pozor - ale kaštany stanice přijímat nebude.

Jaká bude výhra?

Stejně jako loni i letos změří síly nejlepší jednotlivci, kolektivy – třídy a školy. Nejlepší sběrač jednotlivec vyhrává jedinečný program Ošetřovatelem zvířat na den v zookoutku v Malé Chuchli.

Nejlepší třídní sběračský kolektiv zase vyhrává program Noc v lese v zookoutku v Malé Chuchli. Tento dobrodružný program zahrnuje noční hry, opékání špekáčků, přespání v lese a ranní komentovanou prohlídku zookoutku. A nejlepší školní sběračský kolektiv vyhrává pro svou školu program Záchrana živočichů.

Zookoutek Malá Chuchle

Znáte vůbec lesní zookoutek v Chuchelském háji? Je to takový kousek české divočiny v metropoli a je celoročně volně přístupný. Lesy hl. m. Prahy zde pečují o více než 30 druhů živočichů, kteří se kvůli svému trvalému zdravotnímu či jinému handicapu již nemohou vrátit zpět do volné přírody. A právě tady nacházejí důstojný náhradní domov.

Pěkně zblízka lze tady pozorovat zvířata naší přírody, stejně jako ta, která u nás zdomácněla. Mezi místní obyvatele patří například jelen evropský, prase divoké, rys ostrovid, liška obecná nebo výr velký.