Trmalova vila je sídlem Kotěrova centra architektury a nakladatelství odborné, umělecko-historické literatury FOIBOS Books. Jméno nese po svém prvním majiteli, Františku Trmalovi, který zde začal stavět v roce 1901. Projektem vily pověřil architekta Jana Kotěru, jednu z nejvýznamnějších postav středoevropské architektury vůbec. Dům je postaven jako venkovské sídlo a nese všechny prvky anglické venkovské architektury přelomu 19. a 20. století.

Zahradní slavnost pro malé i velké

Součástí vily je i malebná zahrada, která se dnes využívá k nejrůznějším slavnostem a slouží hlavně jako prostor, kde se scházejí sousedé Strašnic a okolí. A právě zde se 23. června koná Svatojánský večer. Ten v pět hodin zahájí divadelní představení pro děti - Pošťácká pohádka od Karla Čapka, kterou nejen nejmenším, ale i rodičům, zahraje divadélko Jedeme k vám.

Kouzla tajemného večera

Následovat bude samotný Svatojánský večer se vším všudy, inspirovaný staročeským folklórem. Naplánován je sběr bájných bylin, výroba škapulířů, hořet budou svatojanské ohníčky a na nich se budou péct buřty, zapít je můžete bylinkovým čajem, dospělí i domácí medovinou. K poslechu i tanci zahraje folklorní soubor Šáteček. Celý program skončí ve dvaadvacet hodin.

Večer je součástí programu Lidový rok a Rok bratří Čapků a je pořádán ve spolupráci s Klubem K2.