Svá vína představí 25 českých a moravských vinařství. Pro návštěvníky bude k dispozici kolem šesti tisíc lahví vína. „Hostem letošního ročníku bude Rodinné vinárstvo Ďurík z Opatovské Nové Vsi na Slovensku, které se festivalu letos účastní poprvé. Na stáncích budou i tichá vína a pro zahřátí oblíbený ‚svařák‘. Víno se bude degustovat ze sklenic typu Lara, které budou společně s katalogem a propiskou součástí degustačních setů. Ty se budou na místě prodávat za sto korun,“ informoval ředitel festivalu Jiří Sedláček.

Na oslavě svátku svatého Martina nesmí chybět dozlatova upečená husa. Z připravené nabídky vybíráme: Husí pečínka s karlovarským knedlíkem a zelím, Husí kaldoun s knedlíčkem, Husí játra s jablky a cibulkou, Husí burgery, Sendviče s trhaným husím masem, Quiche s husím masem…

Prodejci budou nabízet ale také jednohubky hodící se k vínu - sýry, uzeniny, pražené mandle nebo škvarkové tyčinky a další dobroty jako slané a sladké palačinky a pizza pečená přímo na místě v peci na dřevo. Novinkou letošního festivalu budou originální Svatomartinské rohlíčky.

Festival tradičně obohatí hudební program: zahájí ho cimbálová muzika Vonička, poté už bude slavnost ve znamení jazzu: vystoupí kapela Brass avenue a Jazz volunteer. A na závěr je připravena ohňová show.