Vyzkoušejte si kovářství

Připravena je i malá škola kovářství pro ty, kteří se na řemeslo nechtějí pouze dívat. V parku u Petrské věže bude instalována výstava kovaných děl významných současných uměleckých kovářů ze sbírek Galerie KusKovu, kovářské firmy Hefaistos a dalších samostatně vystavujících výtvarníků. Zájemci se budou moci seznámit s možnostmi studia nejen kovářství, ale i dalších uměleckořemeslných oborů, které zúčastněné střední školy vyučují. Chybět nebude ani nabídka drobných řemeslných předmětů a odborných publikací.

Užijte si výstavu

Svatopetrské kování, první přehlídka uměleckého kovářství v ulicích Prahy, bude vyvrcholením výstavy Žák a jeho mistr, která běží od 17. září v Galerii KusKovu v ulici Biskupský dvůr na Praze 1. Do 28. září výstava nabídne vůbec poprvé v jedné expozici kované práce žáků škol a těch, kteří je na budoucí profesi připravují, tedy jejich mistrů, učitelů odborného výcviku. Vystavovat budou společně Střední škola umělecká a řemeslná Praha 5 – Zlíchov a Střední odborná škola uměleckořemeslná, s. r. o., Praha 9.

Pořadateli akce Svatopetrské kování jsou Spolek přátel Petrské čtvrti, o. s., Ing. Šimon Vondruška, Galerie KusKovu, Městská část Praha 1, Hefaistos, spol. s r.o., Praha 5, ve spolupráci se Střední školou uměleckou a řemeslnou Praha 5 - Zlíchov, Střední odbornou školou uměleckořemeslnou, s. r. o., Praha 9, Základní uměleckou školou Biskupská Praha 1, Nakladatelstvím Grada Publishing, a.s., Hospodářskou komorou ČR a Vinařstvím Petraturovi.