V pondělí 26. září se na náměstí Republiky otevře dvacítka prodejních stánků a o den později na Václavském náměstí 25 stánků. Na obou místech vyrostou středověká tržiště zasazená do podzimní atmosféry. Stánky budou otevřené každý den v době od 10 do 22 hodin.

Připraven je i pestrý program. „Na obou náměstích mohou zájemci vidět různá vystoupení. Mohou se také zapojit do tance a zkusit si polku, valčík nebo mazurku. Zazní také středověká – gotická a renesanční hudba,“ upřesňuje Simona Šteruská, manažerka programu společnosti Taiko, organizátora Svatováclavských oslav. Na Václavském náměstí bude program ve všední dny v době od 15 do 19 hodin o víkendu pak od 14 do 19 hodin. Na náměstí Republiky mohou návštěvníci vidět vystoupení ve všední dny mezi 16.30 a 17.30 a o víkendech mezi 16. a 17. hodinou.

Návštěvníci Svatováclavských oslav se mohou těšit na tradiční dobroty jako je grilovaný sýr nebo klobása, punč, medovina i tradiční burčák, který bude díky speciálnímu uchování čerstvý. „Burčák je fenomén. Je to vlastně vymačkané hrozno, které má nejvíc vitamínů a je to tedy jeden z nejzdravějších nápojů,“ říká Martin Vild, prodejce vína a burčáku z vinařství Tesařík. Připraveno je přes 200 litů moravského burčáku.

Svatováclavské slavnosti 26. 9. – 9. 10. 2022