Zahajovací party festivalu se uskuteční v neděli 29. května od 19.30 hodin v Gauči ve Stromovce. Vystoupí na ní přerovská skupina romských hudebníků Imperio, jejíž autorské písně kombinují různé hudební žánry, od čardášů přes funky, pop až po latino. V repertoáru mají i tradiční romské lidové písně. A zahraje také kapela Connection, jejíž jednotliví členové patří do absolutní instrumentální špičky, což umožňuje vytvářet velmi náročné, přitom líbivé aranže.

První gypsy jazzový večer letošního festivalu – 30. května - bude patřit koncertu skupiny The Mediterranean Gypsy Swing Experience z Izraele v Jazz Docku. Následující večer zde vystoupí Vano Bamberger & Band a její gypsy swingový mix z Německa.

Pravidelnou součástí festivalu jsou koncerty tradiční romské hudby, které nebudou chybět ani letos. V klubu La Fabrika se po dva večery - 2. a 3. června - představí romské kapely z Česka, Slovenska, Rakouska, Srbska, Rumunska nebo Španělska. Zazní i balkánská dechovka Elvis Adjinović Orkestar v čele se zpěvačkou Jelenou Marković a francouzsko-rusko-balkánské seskupení Arbat představí světový mix romské hudby.

Na galakoncertu k zakončení festivalu Khamoro 2022 vystoupí 4. června v Divadle Archa kapely mnoha žánrů a národností. Chybět nebudou ani vynikající romští umělci z Ukrajiny, kteří před hrůzami války na Ukrajině uprchli do Polska. Nenechte si ujít příležitost poslechnout lyrický mix ukrajinské a romské muziky.

I letošní festival nabídne řadu doprovodných akcí – komponovaný večer, filmové projekce, divadelní představení, průvod centrem Prahy, Dětský den a další.

Kompletní program letošního ročníku festivalu je k dispozici zde.