„Kubáň“ a Slunečnice

Oblíbené tržiště je od 3. dubna v provozu na „Kubáni“. Organizuje je Praha 10, která si od změny provozovatele slibuje větší dohled nad kvalitou nabízeného zboží i cen. Radnice chce zamezit i opakování případu z náměstí Jiřího z Poděbrad, kde bylo prodáváno zboží nemající farmářský původ. Provoz „Kubáně“ bude v úterý a ve čtvrtek od 8.00 do 18.00 h a v sobotu od 9.00 do 14.00 hodin.

Od května Praha 10  připravila nové tržiště Slunečnice v Jabloňové ulici v Zahradním Městě. To by mělo doplňovat provoz „Kubáně“ v dalších dnech a Praha 10 tak bude mít na svém území farmářské trhy každý den kromě neděle.

Na Tylově náměstí

Od úterý 20. března lze najít na Tylově náměstí Farmářské trhy, které tu budou Pražanům k dispozici po čtyři dny v týdnu. Každé úterý, čtvrtek, pátek a v sobotu bude k mání čerstvá zelenina, ovoce a další zemědělské produkty od domácích výrobců. Tylovo náměstí tak rozšiřuje nabídku tohoto sortimentu na území hlavního města. Tylovo nám. tvoří přirozený střed prostoru mezi náměstím Jiřího z Poděbrad a náplavkou Rašínova nábřeží, kde se podobné trhy pořádají již několik let. Více na www.trhytylak.cz.

Na „Kulaťáku“

Od 24. března probíhají tradiční Farmářské trhy na „Kulaťáku“. Při jejich otevření byl zájem takový, že zboží v některých stáncích bylo vyprodáno už v 11 hodin. Farmářské trhy na „Kulaťáku“ probíhají každou sobotu od 8.00 do 14.00 hodin. Další podrobnosti na www.farmarske-trhy.cz.

Pod platany na „osmičce“

Už třetí ročník farmářských trhů probíhá na Karlínském náměstí. Tržiště Pod Platany v okolí  kostela sv. Cyrila a Metoděje doplňuje radnice Prahy 8 i kavárničkami a koutkem pro děti. Trhy budou pokračovat v týdenních intervalech každou sobotu, a to až do poloviny listopadu. Otevřen je prozatím jejich provoz i během prázdnin, kdy je poptávka výrazně menší.

Farmářské trhy na Slunečním náměstí

Praha 13 pořádá Farmářské trhy na Slunečním náměstí. Připraveno je zde na dvacet stánků. Nabídku nápojů obohatí domácí mošty, pivo, víno a ovocné šťávy. Farmářské tržiště je na Slunečním náměstí otevřeno každé pondělí od 8.00 do 18.00 hodin až do konce června.

Černý Most rovněž

Od  středy 4. dubna se díky radnici Prahy 14, která zahájila  spolupráci s o. s. Pod Platany
další sezonu. Už loni lidem sloužilo farmářské tržiště na Rajské zahradě. Navíc se farmářské trhy v Praze 14 rozšířily o další lokalitu, a to na Černém Mostě v prostoru konečné stanice metra. Trhy se konají vždy ve středu na Rajské zahradě a od 6. dubna každý pátek na Černém Mostě vždy od desáté hodiny dopoledne až do sedmi hodin večer.