Víte, které pražské nádraží je nejstarší? Které náměstí v Česku je největší? Nebo které modernizace proběhly v pražském metru díky financím z Operačního programu Praha – pól růstu ČR?

Do svého chytrého telefonu nebo tabletu si od 12. července můžete stáhnout geolokační hru HRAJ PRAHU! a projít se s ní po první a druhé pražské městské části. 

Cílem bylo přiblížit zábavnou formou zajímavá místa v Praze a také upozornit na to, že díky financím z jednoho z evropských fondů se mohla v předchozích letech zásadně změnit k lepšímu. Je to Operační program Praha – pól růstu ČR, který do konce května 2022 podpořil už 1 700 projektů celkovou částkou 12,9 miliardy korun,“ říká Karel Andrle, ředitel odboru evropských fondů Magistrátu hl. m. Prahy.

Projděte si stanoviště podle svého

Jak se pustit do hry? Je to jednoduché. Stáhněte si aplikaci HRAJ PRAHU!, vyberte si okruh, nahrajte ho a můžete se vydat do terénu. Když budete poblíž lokace, ke které se váže otázka, zobrazí se vám na mapě interaktivní bod. K některým otázkám najdete nápovědu, většinou v místě, kde se zrovna nacházíte. Stanoviště s otázkami jsou barevně rozdělená do tří kategorií podle počtu bodů, které lze získat za správně zodpovězené otázky. Jednotlivá zastavení si můžete projít v libovolném pořadí a tehdy, kdy se vám to hodí. Když se vám podaří získat minimální počet bodů, můžete se těšit na odměny.

Těšte se na zajímavé odměny

Máte dost bodů? V cílové stanici, kterou je CAMP (Centrum architektury a městského plánování) v rámci Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, si můžete vyzvednout turistickou vizitku. Navíc dostanete slevu na vstupenku do Botanické zahrady Praha nebo dětskou vstupenku zdarma do vybraného střediska Planetum, tedy do Planetária Praha, Štefánikovy hvězdárny nebo Hvězdárny Ďáblice. Množství slevových kuponů je omezené, takže se pusťte do hraní co nejdřív, ať vám neutečou.  

Příloha: