Jsme rádi, že se nám podařilo vytvořit z festivalu Moře v komoře tradiční akci, na kterou se každý rok těší řada milovníků nejen Bretaně, ale také Francie. Letošní desátý ročník bude plážový,“ uvedla hlavní organizátorka akce Eva Dryjová.

Bretaňské speciality

Milujete palačinky? Právě ony jsou vyhlášenou gurmánskou specialitou tohoto kraje. Nejrůznější chutě a příchutě ochutnáte v celé zemi, ale zejména v Bretani jsou nezaměnitelné.

A právě výběr palačinek bude na pražské slavnosti bohatý - od suchých variant po nejrůznější příchutě, sladké i slané. Vynikající jsou jen tak s potřeným máslem nebo posypané cukrem. Děti určitě neodolají palačinkám s čokoládou.

Typický pro Bretaň je také jablečný mošt a podobné nápoje. Určitě stojí za ochutnání cider, který je charakteristický svým dozráváním v lahvi, kde dostává svůj perlivý charakter.

Odpolední tancovačka

A v uvolněné atmosféře a pohodě si ve Žlutých lázních zatančíte i s dětmi bretaňské lidové tance na moderní živou hudbu. Mezi vystupujícími umělci budou festivalové stálice – hráč na ukulele Martin Vejvoda a skvělý violoncellista Vojtěch Nejedlý, kteří vás jistě dostanou do varu.

Také se představí akustické trio BAL LAB s říznou i něžnou muzikou inspirovanou - jak jinak - než Francií.

A z daleké Bretaně dorazí i zpěvák tradičního bretaňského zpěvu Clément Le Goff se svou kapelou Trio Forj.