Původně středověká tvrz se zachovalými střílnami, později renesančně a barokně upravená, je místem, kde se pořádají různé koncerty, divadelní představení, veletrhy a přehlídky. Ve výstavních prostorách se můžete potěšit také pohledem na umělecká díla a některá si třeba i zakoupit.

A tento zámecký areál pro své návštěvníky tentokrát připravil pohádkový víkend: letní kino, komentované prohlídky s princeznami, večerní prohlídky výstavy i dobroty ze zámecké cukrárny.

Letní kino

V letním kině se bude v pátek zdarma promítat snímek oceňovaného amerického režiséra Martina Scorseseho Hugo a jeho velký objev. V trochu temném pohádkovém příběhu uvidíte slavné herce se zvučnými jmény, jako je Sasha Baron Cohen, Chloë Grace Moretz, Jude Law nebo Ben Kingsley.

V sobotu pro změnu letní kino uvede příběh Hurvínka a kouzelného muzea. Animovaná komedie pro celou rodinu s tak trochu jiným Hurvínkem jistě potěší malé i velké diváky.

Komentované prohlídky a výstava

Absolvovat můžete také prohlídku uzpůsobenou dětem. Průvodci vám při ní budou půvabná Šípková Růženka v nádherných šatech nebo umouněná Popelka.

A večer? Zájemcům se jak v pátek, tak i v sobotu výjimečně otevře aktuální výstava Umění loutky, která představuje české historické loutky staré sto i více let.