Oblíbený zookoutek seznamuje Pražany s divokou přírodou, je i místem, kde se zabydlela zvířata handicapovaná, která již pražská záchranná stanice pro divoká zvířata nemůže vrátit zpět do jejich přirozeného domova. Konají se zde také naučné programy pro školy a rodiny s dětmi a před Vánoci se tu chystá i zvířecí nadílka.

Co potěší zvířata?

Od 14:00 hodin se pro návštěvníky otevřou dveře výběhů a bude možné místní zvěři věnovat malý vánoční dárek. Pozor ale na to, co přinesete, přísní ošetřovatelé zde dbají na zdraví svých svěřenců.

Jeleny, daňky nebo muflony a také divoká prasata potěšíte jablky, mrkví anebo třeba žaludy či kaštany, na tom není nic složitého. Žije tu ale i liška, jezevec, fretka, mýval anebo rys. Za dárky pro ně raději zajděte do zverimexu – potrpí si totiž, stejně jako domácí psi nebo kočky, na pískací hračky, různé sušené pochoutky, balonky, kousací uzlíky. Prostě popusťte uzdu fantazii a představte si, co by udělalo radost vaší kočce, kdyby byla velká - třeba jako rys.

Navštivte divočáka nebo muflona

Výběhy zvířat budou zaměstnanci zookoutku z kapacitních důvodů zpřístupňovat jednotlivě. Otevřené zůstanou vždy na 30 minut, během kterých bude možné zvířata nakrmit. Nejprve přijdou ve 14:00 hodin na řadu jeleni, po nich bude možno od 14:30 hodin navštívit lopatáče aneb daňky, k divočákům se hosté dostanou od 15:00 hodin a nakonec přijdou na řadu kozy a mufloni - dočkají se v 15:30 hodin.

Přichystán bude nazdobený vánoční stromek, pod kterým můžete dárky nechat. Ty, které budou vhodné pro okamžité zkrmení, dostanou Ježíšci u vstupu do výběhu.

Na návštěvníky se těší nejen zvířata, ale také zaměstnanci kiosku, kteří chystají občerstvení na zahřátí - svařák, grog i čaj pro děti. Zakoupit tu můžete i produkty z pražských včelínů a sadů.