Letošní edice klasického setkávání na nádvoří historického domu, který je součástí Národního muzea, je zaměřena na zkoumání starověkého Egypta. Předvánoční odpoledne tak bude plné nejen pohody s cukrovím či svařákem, ale také poznávání exotické historie.

Egypt zblízka

Na programu budou komentované prohlídky výstavy Na březích Nilu, vždy ve 14:00, 15:00 a 16:00 hodin se malí i velcí návštěvníci dozví, jak žili starověcí Egypťané. Zajímavé exponáty osvětlí to, jakým řemeslům se věnovali, i co dělali ve volném čase – bude možnost si zahrát staroegyptskou hru senet.

A protože s Egyptem si většina z nás spojí hlavně mumie, k vidění budou ty zvířecí (Egypťané mumifikovali své mazlíčky) a průvodce zájemcům vysvětlí, jak taková mumifikace probíhala a proč se vlastně dělala.

Vyrobte si nejen přáníčko

Odpoledne se bude v muzeu konat také výtvarná dílna – i ta bude inspirována Egyptem, potažmo Afrikou. Děti i dospělí, které baví tvořit, si během ní vyrobí papírová vánoční přání s africkým nádechem anebo originální africký náramek, kterým budou moci děti obdarovat své blízké či kamarády.