Nebude chybět svatomartinská tradice mladého vína ani martinská husa, připraveny jsou i dva festivaly – jeden věnovaný whisky, druhý mezinárodní kuchyni. Doprovodné programy nabídnou také poučení i zábavu v podobě hudby, divadla či aktivit pro děti.

Svatomartinské slavnosti na náměstí Jiřího z Poděbrad

Sobota 13. listopadu 8.00-19.00 hodin

Slavnosti mladého vína, na nichž se dospělí mohou těšit na víno z českých, moravských a slovenských vinic, tradiční svatomartinské dobroty a hudbu.

Pro děti je připraveno malování, tvoření a divadlo. V průběhu odpoledne se můžete přímo na náměstí setkat s postavou svatého Martina, která bude dětem rozdávat omalovánky.

Svatomartinské slavnosti a pečená husa na Farmářském trhu Kubáň a na Farmářském trhu Heřmaňák

Sobota 13. listopadu na Kubáni 10.00 –18:00 hodin, na Heřmaňáku 10.00-16.00 hodin

Degustační slavnost svatomartinských vín. Na festivalu na obou místech je víno degustované výhradně ze sklenic. Skleničku je možné zakoupit za 50 Kč. Kdo nebude chtít degustovat ani pít víno, nevadí - i pro něj se v doprovodném hudebním i gastronomickém programu najde mnoho zajímavého.

Svatomartinská a mladá vína

Sobota 13. a neděle 14. listopadu 12.00 - 18.00 hodin

Wine & Food Festival na Svatováclavské vinici. K ochutnání budou nejen letošní Svatomartinská a mladá vína, ale i spoustu gastronomických pochoutek: husí kaldoun, grilovaná kachní játra s cibulkou a slaninou na chlebu, dušená a kachní a husí srdíčka s šouletem, trhané husí maso, červené zelí a lokše, pečené kaštany a další dobroty.

Vstupné: 250 Kč, vstupenka zahrnuje degustační sklenici a dva degustační žetony.

Festival mezinárodní kuchyně na Karlínském náměstí

Neděle 14. listopadu 11.00 - 18.00 hodin

Třetí ročník festivalu nabídne speciality z celého světa – od americké kuchyně, přes Evropu až po Thajsko. K tomu dobrou muziku a parádní atmosféru.