Masopust představoval období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. V době masopustu se na královském dvoře konaly hostiny, ve městech tancovačky, na vesnici vepřové hody. V některých oblastech – například na Chodsku či Doudlebsku - se dodržuje typický způsob oslav, jinde je spíše nevázaným veselím. Podívejte se s námi, co se bude dít v Praze…

Sobota 15. února

Karlínský masopust bude mít letos už 17. ročník. Ve 13:00 hodin vyjde průvod z Kaizlových sadů a od 14:00 hodin do 19:00 hodin je připraven program na Karlínském náměstí. Děti v maskách čeká sladká odměna.

Suchdolský masopust začne ve 14:00 hodin na Suchdolském náměstí, odtud průvod zamíří k základní škole, k Brandejsově statku, k Starosuchdolské restauraci a kdo vydrží, setká se na Holém vrchu s dalšími průvody z Roztok a Únětic. Organizátoři slibují i překvapení.

Malešický masopust s vepřovými hody nabídne na již třetím ročníku hudbu, tanec, masky, divadlo, průvod i nefalšovanou staročeskou zabijačku. Sraz masek ve 14.00 hodin ve vnitrobloku „Byty Malešice“.

Neděle 16. února

Masopustní průvod aneb z Divadla až na Chvalský zámek letos poprvé projde Horní Počernice od Divadla. Začne ve 14:00 hodin, doprovodí ho muzika, na trase bude připraven program a v cíli ochutnávka zabijačkových pochoutek.