Vyberte si z nabídky na nejbližší víkend, ale dlouho neváhejte, skupiny mají omezený počet účastníků.Aktuální stav volných vstupenek a možnost jejich zakoupení naleznete zde.

Sobota 13. ledna 2018

BETLÉMSKÁ KAPLE PRO DĚTI

Děti se dozví, kdo Jan Hus byl a v jakém architektonickém stylu byla kaple postavena. Ke zdejší expozici děti dostanou pracovní listy, po jejichž zvládnutí na ně čeká sladká odměna.

Vhodné pro děti od šesti let (v doprovodu dospělé osoby).

Začátek akce ve 14:00 na Betlémském náměstí.

Cena 120/80 Kč + vstupné do Betlémské kaple 60/30 Kč (děti do 10 let 15 Kč).

POSTŮJ NA MÍSTĚ, KDE ZUŘIVOST ŠVÉDŮ ZA VÁLKY TŘICETILETÉ USTÁTI MUSELA Letos uplyne 370 let od závěrečného dramatu třicetileté války: hrdinné obrany Pražanů na podzim r. 1648 před švédskými vojsky. Vycházka nabídne „návrat“ do barokní Prahy a sledování stop po obráncích, kteří bojovali doslova „jako o život“. Bok po boku bránili pražská města císařští vojáci, měšťané, Židé, studenti, podskalští plavci. Možná budete překvapeni, na kolika místech si lze tyto vzrušující chvíle připomenout.

Začátek akce v 10:00 u sochy Karla IV. na Křižovnickém náměstí.

Cena 120/80 Kč

PRAŽSKÁ NÁBŘEŽÍ: Z MALÉ STRANY NA SMÍCHOVSKÁ NÁBŘEŽÍ

Převážná část této trasy povede po Janáčkově a Hořejším nábřeží. Lze tady najít domy známých architektů např. Josefa Schulze, Antonína Wiehla, Jana Zeyera, k jejichž historii se váží zajímavé příběhy.

Začátek akce ve 14:00 u mostu Legií na jeho malostranské straně.

Cena 120/80 Kč

KRÁLOVSKÁ CESTA I.: OD PRAŠNÉ BRÁNY NA STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ. Opakování zrušené říjnové vycházky. Pražskou Celetnou ulici, která je po staletí součástí Královské cesty na Pražský hrad, pozná jistě každý Pražan, ale znáte ji i Vy opravdu dobře?

Začátek akce ve 14:00 u Prašné brány (ze strany Celetné ulice).

Cena 120/80 Kč 

VEČERNÍ PROHLÍDKA STAROMĚSTSKÉ RADNICE

Umožní návštěvníkům nahlédnout do interiérů radnice po zavírací době. Komentovaná prohlídku s rozšířeným výkladem končí pod povrchem radnice, kde se ukrývá rozsáhlý systém románsko-gotického podzemí.

Začátek akce ve 20:00 před Staroměstskou radnicí.

Jednotná cena 250 Kč.

Neděle 14. ledna:

NÁRODNÍ PAMÁTNÍK NA VÍTKOVĚ

Monumentální památník se známou sochou Jana Žižky byl vystavěn v letech 1929 - 1938 k poctě legionářů bojujících během první světové války za vznik Československé republiky. Během vycházky si připomeneme pohnutý osud této památky moderních dějin a v expozici se seznámíme s pěti základními etapami, kterými republika během let 1918 – 1989 prošla.

Začátek akce v 10:00 před budovou hotelu Vítkov (roh Koněvovy ulice a Jana Želivského). Cena 120/80 Kč + vstupné do objektu 110/60 Kč

PRAŽSKÉ PRŮCHODY A PASÁŽE V.: Z HYBERNSKÉ DO KLIMENTSKÉ

Během vycházky můžete objevovat zákoutí z Hybernské ulice směrem Na Poříčí a dále na Těšnov.

Začátek akce ve 14:00 v Hybernské ulici č. 7 před Lidovým domem.

Cena 120/80 Kč