Těšit se můžete na nabídku burčáku a vín z celé republiky, a to včetně vín z vinice Grébovka v Havlíčkových sadech. Víno a burčák budou vinaři rozlévat v 37 stáncích. Na ochutnávku nápoje z hroznů mohou zájemci přijít v sobotu k umělé jeskyni, grottě, kde vznikne tradiční vinařské městečko.

„Letos navazujeme na dlouholetou tradici a přicházíme opět s něčím novým. V předstihu jsme po Grébovce rozházeli desítky dřevěných žetonů. Každý, kdo žeton najde a odevzdá ho v sobotu 24. září u stánku naší městské části, dostane dvojku burčáku zdarma," řekla starostka druhé městské části Alexandra Udženija.

Chybět nebudou ani gastronomické speciality z různých koutů světa. Připravena je i ukázka rukodělných výrobků a výstava dřevěných vyřezávaných obrazů. A také povídání s vinaři o kvalitě vína roku 2022.

K dobré náladě zahraje cimbálová muzika či pop rocková skupina. Těšit se můžete také na koncert kapely Děda Mládek Illegal Band a zpěváka Petra Rezka, který na vinobraní pokřtí svou novou desku. Nebo na vystoupení dětských souborů.

Vinobraní na Grébovce vždy myslí i na děti. V dolní části Havlíčkových sadů proto bude opět velké pódium s programem pro nejmenší. Těšit se mohou třeba na Loutkové divadlo Kozlík, které používá ručně vyřezávané loutky z lipového dřeva, na hudební interaktivní pohádku v podání herců Hudebního divadla v Karlíně nebo na vystoupení dětských souborů. Připraveny budou také tvůrčí dílny a malování na obličej.

Podrobnosti o akci a programu najdete na webu vinobraninagrebovce.cz