Vodárenská věž na Letné byla vybudována v letech 1887 až 1888, svému účelu přestala sloužit již v roce 1913. Provozní budovy vodárenského komplexu byly zbourány a na jejich místě vznikl dům mládeže a mateřská školka, věž byla dokonce přestavěna na bytový objekt.

Po loňské rekonstrukci celý areál slouží převážně mladé generaci. Nachází se zde multifunkční společenský sál s galerií, komunitní knihovna a klubovny. Příjemné posezení nabízí terasa nebo přilehlá zahrada. Součástí je i nová galerie, která je vybavena nastavitelným divadelním jevištěm a oponou. Najdete zde i nově instalovaný periskop, kterým si můžete prohlédnout celé naše hlavní město. Ve třetím patře věže vznikl také prostor pro komunitní knihovnu.

Kryštůfek a lesní bytosti

Pokud ještě toto místo neznáte, můžete využít komentovaných prohlídek komplexu nebo se zajít podívat na nějakou akci. Jaký program je zde připraven na měsíc červen?

Divadlo Pruhované panenky zahraje v divadelním sále věže loutkohereckou pohádku pro děti. Hlavní hrdina Kryštůfek se ztratil v lese, svůj strach překoná a vydá se svou cestou. Protože má dobré srdce, vše je mu nakloněno, zjevují se mu bytosti, které běžně nemůžeme spatřit - paní voda, král stromů, či víla květin. Pomohou mu najít tatínka a dojít poznání. Pohádka s dobrým koncem, jak má být!

Hurá na prázdniny

Zábavné soutěžní odpoledne pro děti i rodiče bude připraveno přímo na dvoře areálu. Můžete se těšit na tvořivou dílničku, skákací hrad, ježdění na motokárách, Lego, šerm a spoustu dalších aktivit.

J. W. Goethe: Utrpení mladého Werthera

Vodárenská věž nabízí i program pro dospělé. Zajít sem můžete například na představení nazvané J. W. Goethe: Utrpení mladého Werthera, které nastudovalo Divadlo Terminus.

„Nestárnoucí milostný příběh v netradičním monodramatickém zpracování Marka Němce zavítá do unikátního prostoru Galerie ve věži. Inscenace v podání Jana Jankovského klade důraz na pocity hlavního a zároveň jediného protagonisty. Příběh o nenaplněném srdci a nenaplněné lásce tak v okamžiku diváky unese, nejen díky originálnímu výtvarnému ztvárnění a hravému nasvícení, ale i perfektním hereckým výkonům,“ sdělili k divadelnímu představení pořadatelé kulturních akcí.