Třetí ročník Pražského pikniku - dvoudenního festivalu pouliční kuchyně v samém srdci Prahy - je již za dveřmi. Čeká vás opravdu povedená akce a potvrzují to již minulé ročníky tohoto oblíbeného festivalu.

Půjčovna

Přinést si můžete svou deku, nebo si ji na místě přímo vypůjčit a strávit tak na přilehlých trávnících příjemný den. K zapůjčení budou i piknikové koše, které na takové akci samozřejmě nesmí chybět.

Mezinárodní kuchyně

Na tomto food festivalu v přírodě se vám budou nabízet samé dobroty ze stánků s mezinárodní pouliční kuchyní. Pro představu můžete ochutnat například bagety, steaky, sendviče, saláty, středomořskou, asijskou nebo svěží mexickou kuchyni.

Například NA POKĒ si pro vás připraví lahodné poké bowls. Jedná se o havajský pokrm se základem ze sushi rýže, podávaný se zeleninou, mořskými řasami, edamame, mangem a avokádem. Na výběr bude také marinovaný čerstvý losos, či tofu dochucené domácími omáčkami.

Nebo od Milujupadthai ochutnáte luxusní krevetový Pad Thai, a to buď s kuřecím masem, nebo vegetariánský. Zkrátka Pad Thai bude pro každého labužníka!

Na vlně současných trendů připluje rovněž spousta organického a veganského jídla. Každý si určitě přijde na své.

Určitě si musíte nechat rezervu i na sladkou tečku, o ty také nebude nouze. A samozřejmě proudem potečou populární Prosecco a Aperol Spritz. Pozadu nebudou ani koktejly, vína nebo ovocné a bylinkové limonády.

Bohatý program

Pro ty, které nezajímá jen jídlo, připravili organizátoři i další program. Těšit se můžete na řadu workshopů, happeningů a bohatý hudební program napříč všemi žánry. Jídlo si vychutnáte při příjemné chill-out muzice, indie a folku, určitě dojde i na tanec.

Chystá se i tradiční soutěž v pojídání kuřecích křidélek. Troufnete si? Dáte 50 kousků pod minutu?

Přijďte si vychutnat tu pravou letní piknikovou atmosféru na Střelák.