Nemusíte zrovna tančit, hlavní je, abyste se na této slavnosti bavili. A o to se jistě organizátoři akce postarají.

„Snažíme se hostům zprostředkovat neobvyklý zážitek, jak se u nás říká od hlavy až po paty. Letos poprvé renesanční slavnost proběhne v prostorách Velkého sálu Novoměstské radnice. Renesanční podoba tohoto místa jistě přispěje k dotvoření autentické atmosféry,“ říká Hana Major Sládková, zakladatelka tradice Rudolfínských plesů.

Atmosféra se vším všudy

Aby dobová atmosféra plesu byla dokonalá, jediné, čím musí návštěvníci akce přispět, je dobový kostým z období renesance a raného baroka a vlastním pohárem na pití.

Že kostým nemáte? Nezoufejte, můžete využít služeb některých s půjčoven. Například Fundus na Barrandově nabízí veřejnosti stejný výběr, jaký mají filmoví profesionálové.

Dobroty, hudba a tanec

Rudolfínský ples nebude ale jen o tančení. Ochutnávat se budou i dobroty dle dochovaných receptur, například sladké i slané koláče, silné víno a kořeněné pivo. Poslouchat se bude libý dívčí zpěv za doprovodu loutny či gamby, předchůdce dnešní violy.

A třeba se nakonec ve světle svíček odvážíte zatančit si některé jednodušší tance ze zápisků londýnských studentů práv sedmnáctého století, či oblíbené kruhové tance francouzských měšťanů.

Něco i pro netanečníky

I letos budou na plese kadeřnice, které pomohou dotvořit účes odpovídající kostýmům. Budou mít připravené hedvábné stužky, květiny či drobné příčesky. Těšit se na vás budou v den plesu od 17 hodin v prostorách Velkého sálu.

A ti, co opravdu netančí, se můžou zabavit u společenských her, jak jinak než v renesančním stylu – k dispozici budou kostky, karty a vrhcáby.

 

Více informací na www.novomestskaradnice.cz