Vltavský kanál Čertovka přináší kromě vody také mnoho pověstí o zdejších vodnících, lidech žijících v jejím okolí, o Kampě a březích Starého i Nového Města. A pokud se vydáte na lodičkách po hladině Čertovky 24. října, zcela jistě se s nimi potkáte. V tento den totiž tyto příběhy z dávných dob zase na chvilku ožijí.

Akci pořádá Muzeum Karla Zemana a letos půjde už o její pátý ročník. „Obliba akce mezi dětmi i jejich rodiči je stále veliká. Je to prostě kouzelný okamžik, kdy se setká nadšení z živých strašidel s atmosférou plavby lodí po Čertovce,“ sdělila pro portál praha.eu PR a marketingová managerka Muzea Karla Zemana Kateřina Kuthanová.

Vodník průvodcem

Celou cestu bude průvodcem ten nejznámější pohádkový obyvatel Čertovky - samotný vodník. Povypráví poetické a humorné pověsti, že se vám nebude chtít ani vystoupit zpátky na břeh.

Kromě vodníka vám společníky budou například i Turek z Ungeltu, Bezhlavá herečka Laura, Škrtící Židovka… a čert ví, kdo přijde ještě. A že je ve strašidelné Praze z čeho vybírat!

Muzeum Karla Zemana

Plavbu po strašidelné Čertovce můžete spojit s návštěvou Muzea Karla Zemana, odkud se vyplouvá. Kouzelný svět českého filmového triku nabízí nejen unikátní celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce, ale na vlastní kůži si můžete vyzkoušet na fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman sám používal.

Natáčet se můžete přímo mezi kulisami jako v ateliérech v různých filmových scénách. Vznesete se třeba na létajícím stroji, projdete se po měsíci Barona Prášila nebo budete ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy.