Každoročně se modřanská zvonice zaplňuje dětskými obrázky. A k vyzdobenému objektu pak putují ratolesti se svými světýlky. Tato tradiční předvánoční akce vznikla vlastně tak trochu náhodou.

„Máme moc rádi místo u modřanské zvonice a jednoho zimního večera nás na akci, kterou pořádal Spolek modřanská zvonice, napadlo, že by bylo prima vydat pro zvonici kalendář,“ uvedli organizátoři světýlkového pochodu s tím, že první kalendář vznikl z obrázků andělů, které nakreslily děti, dospělí výtvarníci pak tyto kresby doplnili svými obrazy a sochami. Z této akce se nakonec stala tradice a letos se uskuteční už posedmé.

Začátek s pohádkou

Oblíbené putování za hvězdou tentokrát začne na náměstí pohádkou O hvězdičce, která spadla na zem. Pak se všichni vydají na teplý čajík a tradiční perníček právě do modřanské zvonice. A letos se prý na konci můžete těšit na překvapení opravdu vánoční!

Dobrý skutek s hračkou

Na putování ale můžete udělat i něco hezkého. Přineste dvě hračky, které se už u vás doma nudí, jednu vyměňte a druhou darujte. Darované dárky pořádající spolek hezky vánočně zabalí a předá dětem, kterým jistě udělají radost.