Zkušení průvodci Pražské informační služby představují při komentovaných vycházkách nejzajímavější místa našeho hlavního města. Tentokrát to bude Letná, protože právě tady začínají ty nejhezčí výhledy na naše krásné hlavní město.

Kramářova vila

Co zajímavého uvidíte na této poznávací procházce? Nepřehlédnutelnou dominantu letenského panoramatu tvoří zcela jistě jedna z výrazných staveb pražské vilové architektury a sídlo vysokých státních představitelů – Kramářova vila. Dozvíte se třeba, kdo má vlastně právo ji obývat.

Pražský metronom

Další populární zastávkou v Letenských sadech je kyvadlo neboli Pražský metronom. Kdo by tento stroj času neznal. Za krásného počasí zde můžete i posedět a obdivovat nádherný výhled na Vltavu, Národní divadlo a pražské mosty.

Tento sochařský objekt od autora Vratislava Nováka stojí na místě bývalého Stalinova pomníku už od roku 1991. Často zde uvidíte i skateboardisty, kteří na tomto místě trénují svoje umění.

Praktické informace

A ještě pár informací, které byste měli před připravovanou vycházkou znát. Pořádá se s počtem 2 x 30 účastníků ve skupině. Doporučujeme využít předprodej vstupenek, budete mít na místě přednost. Pokud se půjde do nějakého objektu se vstupným, musíte si ho v tomto případě zaplatit sami.

Vlastivědné procházky jsou vhodné pro děti od šesti let v doprovodu dospělé osoby.