Náprstkovo muzeum je jediným muzeem v České republice, které se výhradně věnuje hmotnému a duchovnímu odkazu neevropských civilizací. Bylo založeno Vojtou Náprstkem, českým vlastencem, politikem, mecenášem, bojovníkem za pokrok a nadšeným propagátorem nových myšlenek.

Muzeum se nachází v souboru budov bývalého pivovaru a vinopalny „U Halánků" na Betlémském náměstí. Uvidíte zde stálé expozice - jedna je věnovaná Austrálii a Oceánii, druhá pak zakladateli muzea.

V Náprstkově muzeu se pořádá také celá řada tematických výstav, přednášek a dalších doprovodných programů - jako třeba Etnopiknik.

Gastronomické speciality, hudba a tanec

Na Etnopikniku budou připraveny gastronomické speciality, milovníci exotických kuchyní si tak jistě přijdou na své. K ochutnání budou dobroty z Japonské domácí cukrárny, japonské restaurace Miyabi nebo z mexické restaurace Fosil a mnoho dalšího.

Zazní také ukázky tradiční hudby, své umění předvedou zkušení tanečníci a rovněž se pokocháte ukázkami bojových sportů.

Dílny pro děti

Na své si přijdou i děti, pro které budou nachystané tvořivé výtvarné dílny, kde si vyrobí havajské náramky z ulit a květin. A kdo si je nevyrobí, může si zakoupit pěknou drobnost nebo něco šmrncovního a barevného z Latinské Ameriky.