„Během dvou dní budete mít jedinečnou příležitost vyzkoušet si rozmanité přístupy k pohybu, poslechnout živou hudbu i popustit uzdu vlastní kreativity a zahrát na hudební nástroje. Ochutnáte aktuální novinky z rostlinné stravy a dozvíte se, proč jsou cirkulární ekonomika a všímavost témata, na které je dobré se zaměřit,“ lákají na oblíbený festival pořadatelé.

Hlavní program

Vegefest, který začínal jako vegetariánský festival, během deseti let otevřel řadu důležitých témat. Na letošním ročníku se setkáte se soběstačností, dlouhodobou udržitelností, šetrností, seberozvojem, zážitkovou terapií, vytvářením komunit, ekologií nebo smysluplným životem ve městě.

Pestrý program se návštěvníkům nabídne rovnou na čtyřech místech v areálu jedinečného Vyšehradu.

„Beduínský stan nabídne celý víkend hudební koncerty a představení napříč různými žánry. Vyšehradské Akropoli bude vládnout pohyb, lekce jógy, ukázky tanečních a seberozvojových aktivit. V Purkrabství pak proběhne šest samostatných panelů přednášek soudobých témat. Nebude chybět market s nabídkou řemesel, módy, olejů a potřeb pro zdraví,“ dodávají k programu organizátoři Vegefestu.

Pohybové aktivity

Na řadu přijde i pořádná dávka pohybových aktivit, jako je například jóga, kundalini jóga nebo taiji/cchi kung. Jednou z těch méně tradičních bude japonské cvičení shintaido, které představí David Franklin a bude to určitě stát za to.

Shintaido je totiž moderní japonské cvičení, které v mnoha ohledech připomíná kombinaci bojového umění a tance. Během něho se klade důraz hlavně na autentický projev každého jednotlivce a radost z pohybu. Pracuje také s hlasem a dechem, takže je možné, že si během cvičení i pořádně zakřičíte.

Součástí festivalu bude nabídka rostlinné a vegetariánské stravy, čajovna, kavárna a ani tentokrát nebude chybět tržnice, která bude plná širokého sortimentu potravinářského i jiného zboží, a to všechno z oblasti zdravého životního stylu.