Jak to asi vypadalo na Vyšehradě před šesti sty lety? 1. listopadu 1420 vojska krále Zikmunda Lucemburského prohrála bitvu o Vyšehrad proti sjednoceným husitským silám.

Přijďte si s malým předstihem připomenout tuto historickou událost! V živých obrazech uvidíte, jak se všechno tehdy událo, a to včetně ukázek středověkého válečnictví, zbraní a vojenského vybavení.

K vyzkoušení budou i zbraně na středověké střelnici a dozvíte se mnoho zajímavých informací, například historické souvislosti připomene etablovaný historik.

Bohatý program

Slavnostní zahájení bude velkolepé. Před úvodní řečí ředitele NKP Vyšehrad Ing. arch. Petra Kučery se vystřelí přímo ze středověkého děla. Následovat budou ukázky starověkých řemesel, středověkého válečného umění, vznešeného umění lovu neboli sokolníků.

Středověká módní přehlídka a další

Na speciální módní přehlídce uvidíte dobové modely, pěkně zblízka si tak prohlédnete, co se v této době nosilo. Připravené budou také komentované vycházky Královský hrad a Národní symbol s vyšehradskými průvodci.

Představení pro děti

Pokud vezmete s sebou děti, můžete s nimi zavítat na představení Legenda o svaté Ludmile a svatém Václavu. Tento příběh se odehraje v úchvatném prostoru podzemního sálu Gorlice, uvnitř hradeb pražského Vyšehradu.

 

Více informací na www.praha-vysehrad.cz