Festival VyšeHrátky pořádá od roku 2004 vždy na začátku září Studio DAMÚZA o.p.s. ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Projekt je tu pro ty rodiče, kteří chtějí aktivně trávit volný čas se svými dětmi – ale také pro školní kolektivy, které tak pohodově odstartují školní rok. Festival svým fantazii podněcujícím, interaktivním programem tvoří protipól ke konzumním akcím s „pouťovým“ programem.

Jaké budou VyšeHrátky letos?

Tradiční festivalový víkend, na který jsou návštěvníci zvyklí z předchozích let, tentokrát doplní i program ve všední dny, které dosud patřily pouze školám. Odpolední hodiny teď nově budou patřit malým školákům, pro které se po skončení vyučování chystají představení, výtvarné, herecké i pohybové workshopy a koncerty.

Úplně novou součástí festivalové nabídky jsou i dopolední programy pro batolata ve formě dílniček a pohádek. Nejmenší se tak mohou zabavit třeba dětskou jógou. Nachystána je pro ně také premiéra inscenace s názvem Řeka, vhodná už od dvou let.

Hitem je Bombarďák

Hlavním tahákem letošních VyšeHrátek je koncert kapely Bombarďák, která se na festival vrací po čtyřech letech. Druhým hudebním vystoupením bude vrchol sobotního programu v podobě koncertu kapely Nedloubej se v nose z mosteckého Divadla rozmanitostí.

Zajímavý je i ostatní program. Pořádající Damúza přispěje loutkovými pohádkami Bajaja, Superkluk nebo Turnaj krále Karla. Kromě studentů Katedry alternativního a loutkového divadla vystoupí i další soubory jako Buchty a loutky anebo Panoply, celou rodinu pobaví písničkový Pohádkový kabaret Čury mury fuk.

Festival se koná za podpory Ministerstva kultury ČR, hlavního města Prahy, Státního fondu kultury a městské části Praha 2.