K vidění budou např. nedávno vylíhlá mláďata kajmánků trpasličích (Paleosuchus palpebrosus), jejichž rodiče jsou součástí stálé expozice ve skleníku. Z terarijního zázemí na výstavě uvidíte například rosničky rodu Boane, Triprion – žábu s „kachním“ zobákem a několik barevných forem pralesničky harlekýn (Dendrobates leucomelas). Z chovů hlodavců budou vystaveni např. přírodně zbarvení křečci syrští (Mesocricetus auratus) a barevné formy laboratorních myší (Mus musculus). Součástí chovatelského zázemí Stanice přírodovědců je místnost s exotickým ptactvem, na výstavě se z ní představí papoušek senegalský (Poicephalus senegalus).

V rostlinné expozici uvidíte sbírku áronovitých rostlin včetně některých zajímavých botanických druhů. Ze sukulentů bude k vidění např. tzv. „bílá královna“ či „peruánský stařík“ apod. Z nejzajímavějších exponátů to bude například rostlina, jejíž plod patří mezi nejlesklejší výtvory přírody vůbec, nebo zástupce myrmekofilních (mravenčích) rostlin.

Výstava je určena jak školám, tak veřejnosti.

Doprovodný program: Netřeskobraní

Uskuteční se v sobotu 15. října od 10 do 16 hodin. Těšit se můžete na aranžování drobné netřeskové dekorace. Vstupné 20 Kč.

Po celou dobu výstavy bude zpřístupněn také skleník s tropickým teráriem.