Střelecký ostrov v samém centru města je ideální letní oázou, kde si můžete užít spoustu kulturních i kulinářských akcí. Během prázdnin se jich zde nabízí více než dost.

Pingls aneb Hot Café Revue

Přijměte třeba pozvání na jedinečné představení pod širým nebem. Autorská hudebně-taneční groteska Pingls aneb Hot Café Revue snoubí neverbální pohybové divadlo Lindo, hop! s hudbou Originálního pražského synkopického orchestru. Přenese vás do stylové kavárny 20. let a promění ji v tančírnu.

Muzikanti vám naservírují pravý raný americký jazz, step i tanec s příchutí jemného drama a řízného humoru. V druhé půli to můžete dokonce roztančit i vy. V případě nepřízně počasí se akce neruší a bude se hrát pod mostem.

Macramé workshop

Pokud jste kreativní nebo se chcete něco nového naučit, navštivte zajímavý workshop macramé s Handvery. Naučíte se na něm základní techniku drhání, které je opět v kurzu a domů si odnesete vlastní vytvořený originál.

„Maminky s dětmi neváhejte taky dorazit, ostrov je baby friendly, stejně tak i workshop, časově se přizpůsobím vašim potřebám. Sebou nepotřebujete kromě dobré nálady a chuti něco nového se naučit vůbec nic,“ láká na tvoření pořadatelka workshopu. V tomto případě se ale při nepříznivém počasí akce ruší.

Letní tančírny

Pondělní večery můžete pro změnu na Střeláku protančit, a to rovnou na palubě pontonu. Rozvlníte se v rytmu argentinského tanga, latinsko-amerických a standardních tanců, salsy, swingu, New Style Hustle.

A kromě tančíren různých žánrů doplněné o ukázky profesionálních tanečníků vás čekají workshopy a výuka základních i pokročilejších kroků.