Barevná devítka je multikulturní festival plný hudby, vůní, chutí, tance a hlavně úsměvu a tolerance. Park Podviní ve Vysočanech se tak rozvoní cizokrajným jídlem, rozvíří sytými barvami a rozezní různorodými rytmy z celého světa.

A tentokrát navštívíte rovnou dva festivaly. „Etnofest“ je Barevná devítka tak, tak ji znáte a „Celé Česko na devítce“ představí zase zvyky jednotlivých krajů naší země.

Hudba

Hudební výběr bude jako vždy pestrý. Představte si třeba lidový folklór s prvky rocku či jazzu. Tuto překvapivou hudební kombinaci pojmenovanou postfolklór vám naservíruje skupina PONK.

Pohádkový Orient zase zažijete s hudební skupinou HABUB. Předvedou arabský folk i klasiku ve stylu Baladi, Raks Sharki, Drum Solo, Tribal a Belly Dance na tradiční arabské nástroje jako jsou arabská loutna, darbuka nebo doholla.

Pražská skupina Pragasón vás pro změnu přenese na slunnou Kubu. Kapela je známá, že své koncerty obohacuje přehlídkami kubánských tanců a vyučováním základních tanečních pohybů. V jejich podání tak poznáte rytmy jako son cubano, chachachá a mambo.

Workshopy

Když vám nebude stačit skvělou hudbu jen poslouchat, můžete vyzkoušet taneční a bubenické workshopy. Na Barevné devítce se vám bude věnovat  kubánská kapela Pragasón a bubeníci Bijou Camara & Guinee Toumboui.

Jídlo

Za plotnu a gril se postaví v letošním ročníku finalisté oblíbené televizní kuchařské soutěže MasterChef. Zástěru oblékne dnes již známá Kristína Nemčková nebo Lea Skálová, můžete se tak od nich ledacos naučit.

A jiné cizokrajné dobroty ochutnáte samozřejmě již hotové ve stáncích. Dát si můžete pravou srbskou pljeskavici, francouzské crepes, nebo pochoutky z Pobřeží slonoviny.

Zakončete prázdniny multikulturně, určitě se skvěle pobavíte.