Vydat se tak můžete po setmění na nevšední prohlídku, divadelní nebo hudební představení v desítkách památek: na hradech, v zámcích, palácích, klášterech, kostelích a dalších historických objektech.

Hostitel pro rok 2019

A každý rok je jedna z památek v péči Národního památkového ústavu tou hlavní. Centrem desáté Hradozámecké noci je státní hrad Grabštejn nedaleko Hrádku nad Nisou, který bude hostit významné členy rodu Clam-Gallasů.

Chvalský zámek

Ani naše hlavní město nezůstane pozadu. Poslední srpnovou sobotní noc nabídne program pro celou rodinu například Chvalský zámek. Kromě komentovaných prohlídek se zámeckou chůvou uvidíte na nádvoří pohádku o Šípkové Růžence. A máte-li pro strach uděláno, můžete se na prohlídku zámku vydat sami bez průvodce.

Zahrady pod Pražským hradem

Také Zahrady pod Pražským hradem se po západu slunce rozsvítí pochodněmi a vy tak můžete zažít jedinečnou romantickou atmosféru.

Těšit se dále můžete na přehlídku historického šermu s odborným výkladem, připraveny budou také komentované prohlídky o historii těchto překrásných barokních zahrad.