„Stále chceme být v co nejužším kontaktu s našimi návštěvníky a příznivci. Proto jsme se advent v Zoo Praha rozhodli zahájit tak, aby mu mohli být alespoň zprostředkovaně přítomni,” popisuje letošní novinku ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Uvidí rozsvěcení vánočního stromu a předávání našich ocenění - Richardů - online v teple svého domova.  V našem přenosu také zveřejníme vítěze fotosoutěže Fotím v Zoo Praha a představíme i několik překvapení, které jsme si přichystali na prosinec. A jedno zvláštní překvapení mám připraveno i já sám.”

Na diváky čeká opravdu bohatý program. Mohou se těšit na rozhovory s kurátory chovů i s několika chovateli o Vánocích u zvířat i u nich doma. Osobně se letošního předávání zúčastní držitelé ocenění Richard a také náměstek primátora hlavního města Prahy Petr Hlubuček. Součástí přenosu bude také soutěž o ceny ze Zoo Praha.

Návštěvníkům bude představen i adventní video kalendář. V něm na ně místo čokolády bude každý den čekat na webových stránkách zoo nové vánočně laděné video, v němž naše zvířata obdrží adventní dárky. Každé z videí také přiblíží zajímavosti krmení zvířat, které již nyní Zoo Praha představuje ve svém projektu Stravenky pro zvířata.

„Máme ještě jedno netradiční zpestření letošního adventu připravené přímo zaměstnanci Zoo Praha. O co přesně jde, uvidí diváci až právě v našem živém přenosu, k jehož sledování bych rád všechny pozval,“ dodává ředitel Miroslav Bobek.

https://www.zoopraha.cz/