Archiv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 18. 9. 2023 Světový den goril a výročí 60. let chovu goril v Zoo Praha
  Které gorily přišly do pražské zoologické zahrady jako první? Jak se od té doby změnily chovatelské podmínky? Co vše dělá Zoo Praha pro ochranu goril ve volné přírodě? Odpovědi nejen na tyto otázky týkající se těchto jedinečných zvířat nabídne sobotní speciální program v zoo.
 • 28. 8. 2023 Konec prázdnin v pražské zoo
  Bohatý program připravila pražské zoologická zahrada na letošní rozloučení s prázdninami i na začátek školního roku. Zároveň připomíná, že děti do 15 let smějí navštívit zoo pouze v doprovodu dospělé osoby, a informuje, že letní otevírací doba, kdy se brány zoologické zahrady zavřou až v 19:00 hodin, bude platit do neděle.
 • 21. 8. 2023 Komentovaná prohlídka výstavy sklípkanů
  Přes čtyři desítky druhů sklípkanů, včetně toho vůbec největšího, jsou k vidění na výstavě v pražské zoo v Galerii Gočárovy domy.
 • 15. 8. 2023 Víkend 19. a 20. srpna v zoo
  Program k Mezinárodnímu dni orangutanů, loutkové představení Hurvínek a král Blecha, komentované procházky Údolím slonů a další aktivity připravila Zoologická zahrada hl. m. Prahy na tento víkend.
 • 1. 8. 2023 Chovatelský úspěch pražské zoologické zahrady
  Zoo Praha si může připsat jeden z největších chovatelských úspěchů v celé své historii: Odchov samičky luskouna krátkoocasého Šišky lze považovat za završený. Zítra – ve středu 2. srpna – dosáhne věku šesti měsíců a z mateřského mléka již plně přešla na „pevnou“ stravu. Jde o prvního luskouna odchovaného v Evropě.
 • 20. 7. 2023 Nová voliéra u pavilonu Sečuán
  V sobotu 22. července čeká návštěvníky Zoo Praha slavnostní otevření voliéry u pavilonu Sečuán.
 • 10. 7. 2023 Víkend hmyzožravců
  V sobotu 15. a v neděli 16. července bude v pražské zoo příležitost ochutnat hmyz na všechny způsoby a v rámci speciálních komentovaných krmení se seznámit s hmyzožravými zvířaty, která se zde chovají.
 • 27. 6. 2023 Kde začít prázdniny? V pražské zoo!
  V pátek 30. června budou mít všechny děti do patnácti let vstup za 1 Kč. Na sobotu jsou připravena komentovaná krmení zvířat doplněná o soutěžní otázky o drobné odměny. V neděli pak zoo zahájí výstavu sklípkanů.
 • 7. 6. 2023 Neděle 11. června v zoo
  Na neděli 11. června připravila pražská zoo Den s vombaty, prohlídky Darwinova kráteru s průvodci, hudební procházku a také tradiční komentovaná krmení a setkání u zvířat.
 • 4. 5. 2023 Prodloužený víkend v pražské zoo
  Od soboty 6. do pondělí 8. května jsou v Zoo Praha připravena oblíbená komentovaná krmení a setkání u zvířat. Specialitou bude v sobotu od 13:00 hodin krmení varanů komodských v pavilonu Indonéská džungle, kde si bude pětice největších ještěrů světa pochutnávat na zavěšeném mase před návštěvníky až do zavírací doby.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: