Archiv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 22. 9. 2020 Zoo opět v covidovém režimu
  Chystáte se do pražské zoo? V souvislosti s opatřeními zamezujícími šíření nového koronaviru vás čeká pár omezení, přesto je ale na co se dívat.
 • 9. 9. 2020 Zvířata chodí také do školy
  V zoologické zahradě, konkrétně v Rezervaci Bororo, se o zářijových a říjnových víkendech konají ukázky toho, jak se učí zvířata. V hlavních rolích tu uvidíte lamu, prasátko nebo káně. 
 • 2. 9. 2020 Krásné a smrtící amazonské pralesničky
  Až do konce října si mohou návštěvníci pražské zoologické zahrady v Galerii Gočárovy domy prohlédnout kolekci třiceti druhů pralesniček neboli šípových žab. Po celou dobu konání výstavy na ně navíc čekají komentované prohlídky i workshopy.
 • 27. 8. 2020 Zoologickou zahradou po stopách trilobitů
  Pavilony, výběhy a expozice pražské zoologické zahrady asi znají všichni návštěvníci. Kolik z nich se ale prošlo po zdejších stezkách, vedoucích až někam do dob, kdy planeta Země teprve vznikala? I ty Zoo Praha nabízí.
 • 18. 8. 2020 Supí mláďata z pražské zoo zamířila do Bulharska
  Pražská zoologická zahrada dlouhodobě pracuje na záchraně populace ohroženého supa mrchožravého v bulharské přírodě. A právě v rámci tohoto záchranného programu odborníci před pár dny podstrčili v pohoří Východní Rodopy do hnízd dvou divokých supích párů dva mladé jedince.
 • 12. 8. 2020 Nebojme se zmije
  Již třetí generaci jediného jedovatého hada žijícího na našem území – zmije obecné – odchovává v těchto dnech Zoo Praha. Malé hady najdete na Zakázance.
 • 7. 8. 2020 Pražská zoo odchovává vzácnou želvu texaskou
  Velmi choulostivou želvu texaskou, která patří mezi tzv. myší želvy, rozmnožuje pražská zoologická zahrada jako jediná zoo v Evropě. Ve druhé polovině července v Troji slavili „narození“, tedy vyklubání dalšího želvího mláděte.
 • 3. 8. 2020 Pražská zoo bude slavit Světový den slonů
  Začátek srpna bude v pražské zoo ve znamení jednoho živočišného druhu, a to slonů. Návštěvníci se mohou těšit na přednášku v podání jejich chovatele i na oslavu Světového dne slonů.
 • 23. 7. 2020 Mezinárodní den tygrů
  V sobotu 25. července se v pražské zoo bude slavit Mezinárodní den tygrů. Zoologická zahrada hl. m. Prahy chová tři poddruhy tygrů: dlouhou tradici má chov tygra ussurijského a sumaterského, naopak tygr malajský je zde chován teprve poměrně krátce.
 • 14. 7. 2020 Vyfoťte tasmánského čerta a vyhrajte
  Trojská zoologická zahrada vyhlašuje další ročník fotografické soutěže Fotím v Zoo Praha, která je určena dospělým i dětským fotografům divoké přírody ve výbězích zahrady i mimo ně.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: