Archiv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 20. 1. 2022 Oslava „kulatin“ v zoo
  V sobotu 22. ledna oslaví gorilí samice Kamba 50. narozeniny. Nejstarší členka pražské skupiny goril nížinných, samice Kamba se narodila v kamerunských pralesích. Její další životní osudy jsou smutným příkladem ohrožení, kterým tito primáti čelí.
 • 10. 1. 2022 Zoo představila veřejnosti vombata Coopera
  Poprvé měli návštěvníci pražské zoo možnost vidět samce vombata obecného Coopera v sobotu 8. ledna. Jeho slavnostní představení v expozičním celku Darwinova kráteru se uskutečnilo v pravé poledne za účasti náměstka primátora hl. m. Prahy Petra Hlubučka, herce a moderátora Marka Ebena a cukráře Josefa Maršálka. Hosté a návštěvníci měli také možnost ochutnat dva speciálně připravené druhy „vombatích“ cukrovinek.
 • 4. 1. 2022 Přijďte se seznámit s novým obyvatelem zoo
  Nenechte si ujít v sobotu 8. ledna v pravé poledne slavnostní představení Coopera, zástupce tasmánského poddruhu vombata obecného. Těšit se můžete na další program, zajímavé hosty i „vombatí cukrovinky".
 • 22. 12. 2021 Sváteční program v pražské zoo
  Po celé vánoční svátky a Nový rok se mohou návštěvníci Zoo Praha těšit na bohatý program tradičních i mimořádných komentovaných krmení a setkání. Na Štědrý den mohou návštěvníci obdarovat zvířata donesením vhodného krmiva a děti mají vstup pouze za korunu.
 • 10. 12. 2021 První vombat v pražské zoo
  Do Zoo Praha přicestoval tento týden ze zoologické zahrady v Hannoveru samec vombata obecného jménem Cooper. V pražském Darwinově kráteru tak po skončení měsíční karantény návštěvníci uvidí prvního zástupce tohoto mimořádně atraktivního druhu vačnatce. Zoo Praha je prvním českým a osmým evropským zařízením, které ho chová.
 • 24. 11. 2021 Rozsvícení vánočního stromu v Zoo Praha
  Nenechte si ujít předvánoční atmosféru v Zoo Praha. V neděli 28. listopadu se můžete těšit na celodenní program, který bude zakončen slavnostním rozsvícením vánočního stromku. Od 15.30 hodin bude vstup pro návštěvníky za symbolickou 1 Kč.
 • 16. 11. 2021 Víkend v zoo: Adventní věnce a dekorace a Den chovatelů želv
  V sobotu 20. listopadu si zájemci mohou vyrobit vlastní adventní věnec, vánoční dekoraci nebo jen načerpat sváteční náladu za zvuku koled. Na neděli 21. listopadu je připraven Den chovatelů želv.
 • 10. 11. 2021 Velké oslavy u lidoopů
  Sobota 13. listopadu bude v pražské zoo mimořádným dnem. Slavný gorilí samec Richard oslaví jubileum - 30. narozeniny - a na samečka orangutana Pustakawana čeká jeho první oslava. Přijďte s nimi slavit.
 • 3. 11. 2021 Přijďte oslavit do zoologické zahrady svátek světel Diwali
  V sobotu 6. listopadu se v Zoo Praha koná tradiční oslava indického svátku světel Diwali. Připraven je doprovodný program, lampionový průvod po setmělé zoo a na závěr ohnivá show v Údolí slonů. Každý, kdo do zoo přijde s lampionem, bude mít od 16.00 hodin vstup do zahrady za jednu korunu!
 • 21. 10. 2021 Sobota 23. října bude v pražské zoo věnována gorilám
  V sobotu 23. října budou mít návštěvníci možnost poznat minulost, současnost a budoucnost chovu goril v Zoo Praha v proměnách pavilonů a expozic, zvířecích osobností a jejich příběhů či chovatelských přístupů.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: