V letošním roce jde již o patnáctý ročník nedělních dvouhodinových koncertů pod širým nebem, které si můžete vyslechnout před Gočárovými domy v horní části zoologické zahrady. Koncertům přihlíží stále více hudebních fajnšmekrů, které sem naláká neformální prostředí a kvalitní hudební dramaturgie.

Klasika česká i světová

Letos se odehraje osmnáct koncertů, zazní klasika starší i současnější, česká i světová. A vystoupí také hudební tělesa více i méně zvučných jmen. K těm prvním rozhodně patří Pražské hudební kvinteto, které 21. června zahraje sklady George Bizeta a Ludwiga van Beethovena.

Soubor s dlouhou tradicí

Jde o soubor s dlouhou tradicí - Pražské dechové kvinteto bylo založeno již v roce 1928 Dr. Václavem Smetáčkem, hobojistou a pozdějším slavným dirigentem. V roce 1968 jeho činnost obnovil flétnista a profesor Pražské konzervatoře Jan Hecl a vedl soubor po čtvrt století.

Světové festivaly a pražská zoo

Hudební kritikou je soubor v nynějším složení hodnocen jako jeden z nejlepších dechových ansámblů současnosti. To potvrzuje řada mezinárodních ocenění včetně francouzské ceny „Choc du Monde de la Musique 1999“ za nejlepší nahrávku roku z celosvětové produkce, i to, že kvinteto pravidelně koncertuje na významných festivalech v Evropě a USA – a také v pražské zoologické zahradě.

Hudební vycházky ukončí Mozart

Nedělní koncerty v zoo pokračují až do neděle 4. října, kdy se s návštěvníky rozloučí muzikanti z Uni kvartetu skladbami Josepha Haydna a Wolfganga Amadea Mozarta. Koncerty se konají vždy od 11:00 a 13:00 hodin, samostatnou vstupenku ani oblek nepotřebujete.