Program oslavy Mezinárodního dne tygrů:

  • v 10:30 předání enrichmentových dárků tygrům ussurijským
  • ve 14:30 dostanou své dárky tygři malajští a sumaterští
  • připravena jsou soutěžní stanoviště, na nichž se návštěvníci dozvědí, jak rozpoznat jednotlivé poddruhy tygrů, jaké jsou tygří lovecké strategie, seznámí se s chováním tygrů a jejich komunikací a také s tím, co ohrožuje tyto největší kočkovité šelmy
  • návštěvníci mohou hlasovat o nejoblíbenějšího pohádkového či filmového tygra

Chov tygrů v pražské zoo

V Praze se první tygři objevili v roce 1932, rok po otevření zoologické zahrady. Byl to kříženec tygra ussurijského a bengálského samec Bengali a samice tygra indického Mitau. Oba pocházeli z Hagenbeckova cirkusu. V roce 1933 se narodila první dvě tygřata.

V současné době chová zahrada tři poddruhy tygrů. Tygra ussurijského, jehož první odchov se datuje do roku 1961 od rodičů Amura a Ťapky, kteří oba přišli z volné přírody. První exemplář tygra sumaterského získala zoo v roce 1958, ovšem odchov mláďat se podařil až v roce 1971, kdy rodiči samečků Adama a Aliho byl pár Maja (příchod 1967) a Radúz 2 (příchod 1966). Tygra malajského chová Zoo Praha od roku 2006, kdy přišla ze zoo v Halle samice Radja. V roce 2007 následovala samice Banya, která se narodila rovněž v Halle. Konečně v roce 2008 dorazil i samec Kawi, pocházející z Lok Kawi Wildlife Parku ve státě Sabah (Borneo). Zatím posledními mláďaty v této tygří rodině byla dvojčata narozená 3. října 2017 tehdy jedenáctileté samici Banye.

Tygři v pražské zoo obývají Pavilon kočkovitých šelem a plazů, který se nalézá v části zahrady u Vltavy. V roce 2002 byl pavilon těžce poškozen povodní a musel být rekonstruován, modernizován byl v letech 2011 a 2012.