Gorilí rodina v pražské zoo se bez problémů vypořádala s náporem návštěvníků, kteří byli po skupinkách a na omezený čas vpouštěni do pavilonu goril. Vedení zahrady rozhodlo, že už není nutné návštěvy regulovat, a tak lze opice navštívit bez jakýchkoli omezení.

Návštěvníci mohou navštívit Zoo Praha od 9 do 18 hodin. Gorily budou vypouštěny do expozice po 10. hodině a s výjimkou pauzy na svačinu kolem 14.–15. hodiny budou k vidění v pavilonu goril po celý den. Pokud to počasí dovolí, ošetřovatelé jim budou pravidelně otevírat i průchod do venkovního výběhu.

Nne, to ne

Novinkou je, že se bude vybírat jméno pro gorilu. Návrhy posílali lidé prostřednictvím internetových stránek www.pomahamegorilam.cz. Podle logiky věci se nová gorilka měla jmenovat svahilskou číslicí tři (Moja – první, Tatu – druhý), tedy Nne.

Ale protože svahilština není v oblasti, kde gorily skutečně v divočině žijí, nejrozšířenějším jazykem, požádala zoo veřejnost o spolupráci. Navíc není jisté, zda jde o chlapečka či holčičku, takže jméno se zřejmě bude vybírat až po zjištění pohlaví.