Zoo byla otevřena 28. září 1931, tehdy ještě jako staveniště na ploše 24 hektarů. Jejím prvním ředitelem byl profesor Janda, prvním zvířetem vlčice Lotta a po ní mladá lvice Šárka.

Dalšími zvířaty pak byli mj. koně Převalského Minka a Ali (do té doby byli ustájeni na statku v Netlukách u Uhříněvsi). Herec Vlasta Burian daroval v roce 1934 do pražské zoo lachtany kalifornské Hýtu a Batula.

Zoo slaví

Sobotních oslav se zúčastní krom návštěvníků a vedení zahrady celá řada známých osobností, jako například primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib, jeho náměstek Petr Hlubuček, manželka mecenáše Stanislava Rákose Ludmila Rákosová, baletní mistr Jiří Bubeníček anebo herci Hynek Čermák a Klára a Ivan Trojanovi.

Co se bude dít?

Zlatým hřebem programu je dlouho očekáváné otevření Rákosova pavilonu pro velké papoušky. Návštěvníci se do něj poprvé podívají ve 12:00 hodin a čekat na ně budou vzácní papoušci z celého světa, včetně „kutilů“ z Nového Zélandu nestora kea.

Malí i velcí milovníci papoušků by určitě měli zamířit do edukačního a tvořivého stanoviště, které najdou u východu z Rákosova pavilonu. Chystá se zde papouščí facepainting, ukázka papouščích per/vajec a dalších zajímavostí ze života obyvatel pavilonu, ukázky enrichmentu pro papoušky, anebo znalostní kvíz s odměnou pro úspěšné řešitele.

Návštěvníci také budou moci hlasovat o nejkrásnějšího obyvatele pavilonu, vítěze zoo vyhlásí na své facebookové stránce.

Fotím v zoo

V návštěvnickém centru se pak v sobotu koná vernisáž výstavy Fotím v zoo, sestavené z nejlepších návštěvnických fotografií. V jejím rámci se uskuteční rozhovor s ředitelem zoo a dalšími zajímavými hosty, začne také návštěvnické hlasování o nejhezčí fotku.

Následovat bude akrobacie – vystoupení známé novocirkusové skupiny Losers Cirque Company a po něm workshop pro návštěvníky se samotnými mistry skoků nebo žonglování.