Prvním slonem v pražské zoo byl indický slon Baby, který do trojské zahrady přišel již v roce 1933. Od jeho dob se toho však hodně změnilo. Víte například, že Zoo Praha v minulosti chovala i slony africké, nebo že chovatelé chodívali se slony na procházky k Vltavě?

Projděte se po stopách historie chovu slonů, zavzpomínejte na výrazné sloní osobnosti a jejich staré expozice. Poznejte, jak velkých změn doznal přístup k chovu slonů směřující k dnešnímu chráněnému kontaktu, zjistěte, jak se dle současných poznatků správně krmí slon a jaká specifika musí splňovat nejmodernější pavilon, který uspokojí všechny potřeby jedněch z nejtěžších suchozemských savců.

Prohlédněte si unikátní Údolí slonů, kde se zároveň dozvíte o důležité úloze slonů v přírodě i v kultuře asijských národů. A seznamte se se sloní rodinou a s úspěšnými odchovy, jichž Zoo Praha dosáhla v uplynulých letech.  

Od 10.00 do 16.00 je pro vás každou celou hodinu připraveno komentované setkání u slonů. Těšit se můžete také na speciální koupání slonů a předání enrichmentového dárku sloní rodině. Od 10.00 do 18.00 si také můžete vyzkoušet tradiční výrobu papíru ze sloního trusu.